Een spannende derby.

De derby Bornse Dam Vereniging tegen EDC Enschede had een spannend en zeer interessant verloop.

Anton Jurg en Frank Eektimmerman verloren hun partij. Michiel Hagreis won zijn strategisch sterk gespeelde partij. Ook Matthijs van Hofwegen won na een spectaculair partij verloop. Vadertje tijdnood speelde een belangrijke rol in het verdere verloop. Nico Rosink stond verloren maar zijn tegenstander wilde het op frivole wijze beslissen en Nico ontsnapte naar een puntendeling met een verrassende combinatie. Roelof Jan de Haan stond verloren in een langdurige tijdnood confrontatie. De uitslag van deze partij was cruciaal voor de totaal score. Gedreven door de klok zag zijn tegenstander de winst niet en na alle “tijdnood bibbers” kon Roelof Jan  de remise veilig spellen. Daardoor werd de eind uitslag een 8-8 gelijkspel, waarover de Bornse spelers beslist niet mochten klagen. Henk de Lange werd nog gehuldigd met een oorkonde voor vijftig jaar onafgebroken lidmaatschap van de dambond. De oorkonde werd uitgereikt door EDC voorzitter en bondsbestuurder Paul van de Veen.

Paul van de Veen en Henk de Lange.

Er was nog een gezellige nazit die gekenmerkt werd door een zeer vriendschappelijke sfeer. Het was prima geregeld inclusief een smakelijk stamppot buffet. Op de vrijdagavond werd er gespeeld voor de onderlinge. Bart Venneker won combinatief van Gerard Santen. Met een fraaie combinatie met winnende afwikkeling won Gerrit Bosch van Jos Moorman. Henk de Lange forceerde schijf- en partijwinst tegen Jan Koerselman.

Reacties zijn gesloten.