Een damfeest met allerlei verwikkelingen.

Een damfeest met allerlei verwikkelingen.

Bart Venneker speelde een ongebruikelijke opening tegen Peter van Esch. Hij kwam al snel een schijf achter en kwam er daarna niet meer aan te pas. Zoals wel vaker bij Willem Buschers was zijn partij weer bijzonder interessant. Hij kwam wel een schijf achter tegen Gerard Santen en in een poging om die schijf terug te winnen liep hij in een damcombinatie. In een slagwisseling verzuimde Jan Koerselman schijfwinst. Wat later in de partij vergaloppeerde Jos Moorman zich. Hij kreeg nog wel een dam, maar was niet opgewassen tegen de overmacht die zijn tegenstander inmiddels gecreëerd had. Freddy Olthof combineerde op fraaie wijze naar dam tegen Loes Grooters maar deze werd weer voor gelijkspel afgenomen. In een zes om zes stand werd de partij afgebroken en deze kan op een later tijdstip worden voortgezet. Op uiterst vakkundige wijze werd de linkervleugel van Johan Essink uitgedund door Yuen Wong. Hij bekroonde zijn partij met een fraaie en vernietigende combinatie. Michiel Hagreis verzuimde het om een winnende damcombi te nemen tegen Tonnie Keijzer. Uiteindelijk kwamen beide combattanten een gelijkwaardige remise overeen. Met een schijf minder ging Henk de Lange het eindspel in tegen Nico Rosink. Vervolgens offerde Henk onnodig een schijf. Hij wachtte de onvermijdelijke nederlaag die aanstaande was niet meer af en gaf op.

De uitslagen:

M.Hagreis- T. Keijzer 1-1

B.Venneker- P. van Esch 0-2

L.Grooters- F. Olthof afg.

J.Essink- Y. Wong 0-2

W.Buschers- G. Santen 0-2

J.Koerselman- J. Moorman 2-0

H.de Lange- N. Rosink 0-2

Reacties zijn gesloten.