Offers in het damspel.

Offers in het damspel. Soms sterk, soms fungerend als een wel of niet terechte noodrem.

Jos Moorman was ten onrechte onder de indruk van de hekstelling van Yuen Wong en offerde onnodig een schijf en kwam er daarna niet meer aan te pas. Tonnie Keijzer had kunnen aansturen op een sterk en verrassend offer tegen Michiel Hagreis en die zou dan alle zeilen hebben moeten bijzetten om nog een puntendeling te kunnen realiseren. Maar dat werd niet gezien met een gelijkwaardige remise als resultaat. Hans van der Zon was als een kat met negen levens. Hij kwam een schijf achter tegen Gerrit Bosch en stond totaal verloren, maar Gerrit liet Hans toch nog ontsnappen richting puntendeling. Henk de Lange bereikte eigenlijk niets tegen een taai spelende Gerard Santen , totdat Gerard een foutje maakte en toen was er geen houden meer aan. Freddy Olthof speelde een taaie partij tegen Peter van Esch, maar Freddy liep uiteindelijk toch nog in een verraderlijke combinatie. Willem Buschers speelde een goede partij en won combinatief van Bart Venneker. Fons ten Broeke verkreeg met een schijf achter veel compensatie tegen Loes Grooters. Analytisch was er sprake van een remise stand, maar Loes won toch nog. Nico Rosink en Johan Essink kregen een remise-achtig eindspel op het bord maar Johan moest eerst nog wel een schijfje hebben. Tijdens de jacht op dat kleinood liep Johan in een verraderlijke opsluitings-finesse.

De uitslagen:

D.Oude Egberink- J. Bosch 0-2

P.van Esch- F. Olthof 2-0

J.Moorman- Y. Wong 0-2

H.van der Zon- G. Bosch 1-1

N.Rosink-J. Essink 2-0

M.Hagreis- T. Keijzer 1-1

H.de Lange- G. Santen 2-0

B.Venneker- W. Buschers 0-2

L.Grooters- F. ten Broeke 2-0

Reacties zijn gesloten.