Het dammen is een doolhof.

Een rustige onderlinge competitie en een spectaculaire bondswedstrijd.

Yuen Wong blijft winnen in de onderlinge. Jos Moorman moest in de opening al een schijf offeren en kwam er niet meer aan te pas. Bart Venneker kwam een schijf voor tegen Willem Buschers . Willem kreeg nog de kans om remise te maken maar dat werd niet gezien. Henk de Lange dreigde een schijf te winnen tegen Gerrit Bosch . Gerrit kon de stand nog gelijk houden maar zag dat niet en verloor. Loes Grooters won van routinier Arie Hanegraaf. Freddy Olthof won een schijf tegen Dexter Oude Egberink en stevende daarna af op een comfortabele overwinning.

 Op de zaterdag speelde het eerste team een wedstrijd in en tegen Apeldoorn. Op sommige borden werd het een spektakel stuk. Gertjan Kolsté speelde een fraaie en ingewikkelde partij en won bekwaam. Het dammen is soms net een doolhof. Zonder het te beseffen neem je de verkeerde afslag en verdwaal je hopeloos. De partij van Matthijs van Hofwegen was adembenemend en zeer ingewikkeld. Matthijs had zeer fraai kunnen winnen en kreeg daarna ook nog de kans om remise te maken maar verloor uiteindelijk. Jan Koerselman verloor, maar de overwinning van Nico Rosink was riant. Hij overspeelde zijn tegenstander volledig. Roelof Jan de Haan ontsnapte aan een nederlaag en speelde remise. Er waren ook nog puntendelingen voor Anton Jurg, Michiel Hagreis en Frank Eektimmerman. Al met al een spannend geheel en er werd dus met 8-8 gelijk gespeeld.

Uitslagen onderlinge:

W.Buschers- B.Venneker 0-2

J.Moorman- Y.Wong 0-2

G.Bosch- H. de Lange 0-2

L.Grooters- A.Hanegraaf 2-0

F.Olthof- D. Oude Egberink 2-0

Comments are closed.