Huzarenstukje van Arie Hanegraaf

Veel strijd bij de Bornse Dam Vereniging. Geen enkele partij eindigde in remise.

In de beker competitie sneuvelde Jos Moorman als eerste. Hij liep in een combinatie en een altijd verzorgd spelende Johan Essink wist daar wel raad mee. Tonnie Keijzer speelde een uitgekookte omsingelings-partij en toen hij vervolgens doorbrak naar de damlijn gaf Marinus Bosman de pijp aan Maarten. Er werd ook voor de onderlinge gespeeld. Het bord stond in vuur en vlam bij Arie Hanegraaf tegen Bart Venneker. Met leeuwenmoed waagden beiden zich aan een uiterst gecompliceerd speltype. Bart had de stand kunnen laten vastlopen maar liep in een damcombinatie. Deze dam werd weliswaar met schijfverlies weer afgepakt en Arie maakte dankbaar gebruik van zijn goede positie en op zeer overtuigende wijze liet hij de stand vastlopen.

Jan Bosch etaleerde zijn tactische kwaliteiten tegen Leo Springer. De ietwat kromme opbouw van Leo  werd deskundig ontmanteld  door Jan. Willem Buschers speelde een frivole partij tegen Peter van Esch totdat Willem een dikke damcombinatie om de oren kreeg. Hans van der Zon liep in een simpele combinatie tegen Peter Behrens en kwam een schijf achter. Niemand gaf nog een cent voor zijn kansen maar Hans toverde een schitterende combinatie op het bord en won alsnog de partij. Op toernooibase zijn veel partijen en soms ook analyses  terug te vinden dus neem gerust eens een kijkje. In de opening ging het gelijk op tussen Henk de Lange en Nico Rosink maar in het middenspel raakte Henk volledig de weg kwijt. Nadat de mist in zijn hoofd was opgetrokken restte hem niets anders dan opgeven. Yuen Wong en Michiel Hagreis speelden een spannende partij . Yuen kreeg wat overwicht maar Michiel hield zich aanvankelijk knap staande. In het eindspel had Michiel op fraaie wijze remise kunnen forceren maar dat werd niet gezien en Yuen won (alweer) en gaat voorlopig? comfortabel aan kop.

De uitslagen( beker):

J.Essink- J.Moorman 2-0

M.Bosman- T.Keijzer 0-2

Onderlinge:

G.Bosch- D.Oude Egberink 2-0

Y.Wong- M.Hagreis 2-0

H. de Lange- N.Rosink 0-2

J.Bosch- L.Springer 2-0

P.van Esch – W.Buschers 2-0

B.Venneker- A.Hanegraaf 0-2

H.van der Zon- P.Behrens 2-0

Comments are closed.