Puike prestatie van Jan Koerselman.

Weer een memorabele avond bij de Bornse Dam Vereniging.

Maar één remise en die kwam nogal verrassend tot stand. Via een fraaie doorbraak combinatie kwam Jos Moorman  op winst te staan tegen Jan Bosch. Of Jos de stand niet vertrouwde of zichzelf niet, we zullen het nooit weten. In ieder geval accepteerde Jos in gewonnen positie het remise voorstel van Jan. Met een fraaie klemzet zette Loes Grooters de stand van Gerard Santen op tilt. Hij kon alleen maar slechte zetten doen en gaf het op. Jan Koerselman leverde een puike prestatie, al in de opening zette hij Fons ten Broeke volledig vast. Fons spartelde nog wat tegen maar dat kon uiteraard niets meer aan het resultaat veranderen.

Het gebrek aan wedstrijdritme bleek geen enkel probleem te zijn  voor Peter Behrens. Op knappe wijze zette hij Bart Venneker vast. Het gebrek aan ruil mogelijkheden , iets wat misschien voortkwam uit een zucht naar avontuur ,brak Willem Buschers lelijk op tegen een geslepen spelende Leo Springer. Marinus Freriks kwam straal gewonnen te staan maar hij verzuimde verschillende keren om de genadeklap uit te delen. Dexter Oude Egberink kon het nog heel lang rekken en kwam zelfs op miraculeuze wijze nog op dam, maar na 94 ! zetten moest hij zich alsnog gewonnen geven. Henk de Lange was uiteindelijk niet opgewassen tegen de positionele superioriteit van Yuen Wong. Nico Rosink maakte andermaal gebruik van zijn abonnement op lange partijen. Bij het scheiden van de markt won hij toch nog van een taai spelende Peter van Esch.

De uitslagen:

D.Oude Egberink- M.Freriks 0-2

L.Grooters- G. Santen 2-0

H.de Lange- Y. Wong 0-2

J.Moorman- J.Bosch 1-1

W.Buschers- L.Springer 0-2

P.Behrens- B.Venneker 2-0

N.Rosink-P.van Esch 2-0

J.Koerselman- F. ten Broeke 2-0

Comments are closed.