Leo Springer alweer ontsnapt.

Er werd weer hard om de punten gestreden bij de Bornse Dam Vereniging.

De zoveelste partij in al die jaren en wel die tussen Henk de Lange en Jan Bosch gaf aanleiding tot de ironisch bedoelde kwalificatie ”hakpartij” wat overigens in dit geval niet geheel onterecht was en het leidde tot een snelle puntendeling. Jelle Jepma weerde zich knap tegen Marinus  Freriks maar uiteindelijk gingen de punten toch naar Marinus. Geheel geruisloos en tamelijk onopvallend leidde de partij tussen Peter van Esch en Jos Moorman tot een puntendeling. Al in de opening forceerde Loes Grooters schijfwinst tegen Arie Hanegraaf. Arie kon het nog een hele tijd rekken maar met een mooi eindspel motief realiseerde  Loes uiteindelijk de winst. Fons ten Broeke keek vol ongeloof naar de stand , zat daar niets achter ? Hij kon zomaar een eenvoudige damzet nemen tegen Willem Buschers en die was wel zo wijs om het meteen maar op te geven.

Gerrit Bosch verzuimde eerst nog een fraaie combinatie en in het verdere verloop kreeg hij nog verschillende kansen om de partij te beslissen maar Leo Springer wist uiteindelijk nog een remise uit het vuur te slepen. Gerard Santen had het zwaar tegen Johan Essink maar met de remise haven in zicht ging Gerard toch nog de boot in. Michiel Hagreis en Yuen Wong speelden een lange partij. Het een en ander werd door beide spelers foutloos afgewerkt met een puntendeling als logisch resultaat.

De uitslagen:

D.Oude Egberink- M.Bosman 0-2

J.Bosch- H. de Lange 1-1

W.Buschers- F. ten Broeke 0-2

J.Moorman- P.van Esch 1-1

Y.Wong- M.Hagreis 1-1

A.Hanegraaf- L.Grooters 0-2

M.Freriks- J.Jepma  2-0

G.Bosch- L.Springer 1-1

J.Essink- G.Santen 2-0

Comments are closed.