De parate kennis van Jan Bosch.

Fons ten Broeke liep al snel in een damcombinatie.

Hij ging nog wel een tijdje door maar kon niet voorkomen dat de punten naar Henk de Lange gingen. Dexter Oude Egberink kwam een heel eind tegen Marinus Bosman maar hij haalde dam op het verkeerde veld en kon alsnog opgeven. Gerrit Bosch moest een pas op de plaats maken, hij verloor van de solide spelende Jan Koerselman. Arie Hanegraaf kwam een schijf achter tegen Bennie Vetketel maar hij weerde zich kranig en bereikte nog een puntendeling. Nico Rosink combineerde naar schijfwinst tegen Loes Grooters. Ook wanneer Loes anders had geslagen dan had het ook binnen een paar zetten tot schijfverlies geleid en dan spreekt men over  een fraaie “forcing”. In de partij tussen Willem Buschers en Jos Moorman was er sprake van wisselende kansen. Willem Buschers kon een winnende damcombinatie uitvoeren maar dat werd niet gezien. Uiteindelijk kwamen de spelers remise overeen in een gewonnen stelling voor Jos. De fraaie winstvoering werd door beiden niet gezien.

 Hans van der Zon  kwam op de proppen met een fraaie verrassing, damgeven en dan counteren met een fraaie doorbraak. Bart Venneker kwam nog tot een eindspel maar kon het tij niet meer keren. Jan Bosch is in het rijke bezit van veel parate kennis. Hij sloot Gerard Santen op in een hekstelling. Om daaruit te ontsnappen moest Gerard een schijfje investeren en dat werd hem fataal. Yuen Wong werd in zijn dadendrang gedwarsboomd door “angstgegner” Leo Springer. Yuen kwam op winst te staan maar kwam op een dwaalspoor terecht en moest in een puntendeling berusten.

De uitslagen:

M.Bosman- D.Oude Egberink 2-0

L.Springer- Y.Wong 1-1

H.de Lange- F. ten Broeke 2-0

B.Venneker- H. van der Zon 0-2

A.Hanegraaf- B.Vetketel 1-1

W.Buschers- J.Moorman 1-1

N.Rosink- L.Grooters 2-0

J.Koerselman- G.Bosch 2-0

G.Santen- J.Bosch 0-2

Reacties zijn gesloten.