Een prachtige partij!

Een prachtige partij bij de Bornse Dam Vereniging!

De architecten van dat fraaie geheel waren Bennie Vetketel en, hoe kan het ook anders, wéér Loes Grooters. Loes had op schitterende wijze de winst kunnen forceren ,(het diagram staat elders op deze site), maar dat werd niet gezien ook omdat het normaliter alleen door grootmeesters onderkend wordt. Op dezelfde zet koos Loes voor een andere voortzetting waardoor zij nu ineens verloren kwam te staan en daar maakte Bennie knap gebruik van en kwam , met de complimenten van zijn tegenstandster, uit het ingewikkelde geheel met een schijf voorsprong. Maar in het verdere verloop gaf Bennie Loes alsnog de kans om remise te forceren maar dat werd ook niet gezien, Een mooie overwinning voor Bennie na een gedenkwaardige partij! Het was niet de avond van Jelle Jepma. Hij ging onverwacht snel onderuit tegen Willem Buschers. Voorzitter Jos Moorman had een engeltje op zijn schouder, Hij liep in een combinatie en kwam totaal verloren te staan. Tegenstander Bart Venneker dacht met een offertje de partij te beslissen maar kwam lelijk op de koffie. Een wel heel fortuinlijke Jos kon zo nog ontsnappen naar een puntendeling.

 In een dunne stand liet Jan Koerselman zich alsnog de kaas van het brood eten door Leo Springer en Arie Hanegraaf ging via een combinatie naar de winst tegen Dexter Oude Egberink. De partij tussen Jan Bosch en Henk de Lange zal wel heel snel in de vergetelheid geraken, het werd een uiterst snelle en vreedzame remise. Ze probeerden het nog wel even maar het was allemaal als in beton gegoten. Tonnie Keijzer en Peter van Esch gingen gelijk op en besloten daarom maar om de punten te delen. Hetzelfde gebeurde bij de ontmoeting tussen Gerard Santen en Marinus Freriks maar pas nadat alle spanningen weggeëbd waren. Johan Essink betrachtte het nodige geduld tegen Fons ten Broeke en dat werd beloond. Hij dwong op basis van een superieure positie de winst af. Hetzelfde kan gezegd worden van Nico Rosink, hij had alle belangrijke velden in zijn partij tegen Gerrit Bosch en won elegant via een driedubbele oppositie.

De uitslagen:

J.Jepma- W.Buschers 0-2

G.Bosch- N.Rosink 0-2

B.Vetketel- L.Grooters 2-0

A.Hanegraaf- D.Oude Egberink 2-0

J.Koerselman- L.Springer 0-2

H.de Lange- J.Bosch 1-1

J.Essink- F. ten Broeke 2-0

B.Venneker- J.Moorman 1-1

T.Keijzer- P. van Esch 1-1

G.Santen- M.Freriks 1-1

Reacties zijn gesloten.