Het fenomeen damblindheid.

WIllem Buschers zat totaal niet lekker in de partij.

Hij maakte al heel snel een paar fouten en Loes Grooters kwam zo wel heel snel aan de punten. Ook Arie Hanegraaf had zijn dag niet , hij verloor al snel van Johan Essink. Jos Moorman en Dexter Oude Egberink speelden een partij met wisselende kansen. Jos ontsnapte uit een verloren stand en leek te gaan winnen, maar in een vlaag van damblindheid gaf hij pardoes een dam en een schijf weg en Dexter kon alsnog triomfantelijk twee punten op zijn conto bijschrijven. Fons ten Broeke kon schijf- en partij winst forceren tegen Hans van der Zon maar dat werd niet gezien. Een fatale tussenloop kostte Fons uiteindelijk de kop.

Een dramatische ontwikkeling bij de partij tussen Yuen Wong en Leo Springer. Yuen miste een moelijk te vinden winst en daarna leek Leo hard op weg naar een puntendeling tegen de regerende kampioen. Diep in gedachten verzonken vergat Leo de tijd en verloor door tijdsoverschrijding.  Een foutloos duel tussen Jan Koerselman en Michiel Hagreis en in een sterk uitgedunde stand was een puntendeling het logische resultaat. Peter Behrens maakte een opbouwfoutje in de opening maar hield het nog lang vol tegen Henk de Lange , maar die won uiteindelijk wel. Gerrit Bosch en Tonnie Keijzer speelden een partij voor de kwartfinale van het bekertoernooi. Tonnie domineerde maar uiteindelijk werd het toch remise. En dat resultaat was voldoende voor Tonnie om door te gaan naar de halve finale.

Uitslagen onderlinge:

J.Essink- A.Hanegraaf 2-0

L.Grooters- W.Buschers 2-0

D.Oude Egberink- J.Moorman 2-0

H.de Lange- P.Behrens 2-0

Y.Wong- L.Springer 2-0

J.Koerselman- M.Hagreis 1-1

H.van der Zon- F. ten Broeke 2-0

Uitslag beker:

T.Keijzer- G.Bosch 1-1

Comments are closed.